Вибір зимових шин в Україні – дуже серйозне завдання, про яке залежатиме комфорт при керуванні автомобілем у зимовий період часу.
Існує кілька важливих аспектів, на які потрібно звернути увагу під час вибору зимової гуми. Наявність чи відсутність шипів – одне з таких питань. Давайте постараємося визначити плюси та мінуси гуми із шипами, щоб Ви могли краще орієнтуватися у пропозиціях.
Зимові шини з шипами, які купують на сайті Mastershina.com краще почуваються на обледенілих ділянках дороги. Вони забезпечують краще зчеплення автомобіля з дорогою, а повороти з такими зимовими шинами будуть більш контрольованими та безпечними. Звичайно ж, рівень водіння та досвід водія теж має величезне значення, проте зимова гума допомагає позбавитися проблем, які виникають на засніженій дорозі.
Але, потрібно враховувати кілька особливостей зимової гуми з шипами. По-перше, вони більш галасливі, при цьому розтрата палива тут вища, порівняно з фрикційною гумою. По-друге, зимові шини з шипами не дають можливості їздити на високих швидкостях (хоча робити це взимку вкрай не рекомендується). І по-третє, такий вибір рекомендується тим водіям, хто часто проводить час у дорозі засніженими трасами, а от в умовах міста, де зазвичай дороги очищають від снігу, шипи тільки заважатимуть.
У міських умовах рекомендується використовувати зимову гуму без шпильок, оскільки шпильки сприяють руйнуванню асфальтового покриття. Більше того, в деяких країнах Європи шипована зимова гума взагалі заборонена, враховуйте це при поїздках за кордон. У будь-якому випадку зимова гума адаптована до цього сезону, оскільки розробляється спеціально для нього.
Рекомендується вибирати зимові шини із шипами лише водіям із великим стажем водіння, які почуваються впевнено за кермом. Якщо ж у Вас немає впевненості в собі, або ж Ви за екстремальну їзду – краще вибирайте зимові фрикційні шини.
Враховуйте при виборі зимової гуми та рисунок протектора. Він буває симетричним, асиметричним, спрямованим, європейського типу (Euro Frost) чи скандинавського типу NordFrost.
Як не дивно, але якщо Ви вирішили купити зимові шини, звертайте увагу на дату їх виробництва. Чим вони новіші, тим краще, оскільки технології змінюються щороку і виробник використовує сучасні можливості, які підвищують якість та довговічність продукції.