Всі Корисні знання Новини

Основні типи віртуалізації серверів

Сьогодні з використанням такої сучасної послуги, як віртуалізація фізичного сервера VMware, з’являється можливість на одному фізичному сервері встановити кілька віртуальних машин. При цьому кожна зі встановлених машин матиме своє власне сховище, пам’ять і процесор, а її робота буде автономною.

Які типи віртуалізації сервера сьогодні постачальники, наприклад IT-Solutions.ua, можуть запропонувати компанії, яка зацікавлена в цій послузі?

Повна віртуалізація серверів – це найбільш затребуваний і поширений тип послуги. Вона передбачає створення повної віртуальної машини, яка повністю замінює потенціал фізичного сервера. Використання повної віртуалізації передбачає встановлення спеціального програмного забезпечення – гіпервізора, за допомогою якого здійснюється управління віртуальними машинами. Як правило, повна віртуалізація часто використовується для тестування і розробки, консолідації серверів, а також аварійного відновлення даних.

Пара-віртуалізація – це одна з форм віртуалізації серверів, за якої не передбачається емулювання всіх апаратних ресурсів фізичного сервера. З використанням цієї послуги у компанії є можливість використовувати кілька віртуальних машин, у яких є доступ до однакових апаратних ресурсів. Це може бути пам’ять або процесор. При цьому використання пара-віртуалізації передбачає модифікації гостьової операційної системи для того, щоб зв’язатися з гіпервізором.

Ще один досить ефективний тип віртуалізації сервера – це віртуалізація на основі контейнерів. Це один із найсучасніших і найновіших типів віртуалізації, що передбачає створення ізольованих екземплярів або контейнерів, де використовується одне й те саме ядро операційної системи хоста. Для впровадження цього типу віртуалізації сервера потрібно менше ресурсів. І ця послуга ідеальна для мікросервісів, хмарних додатків і веб-додатків.

Підібрати найбільш підходящий варіант віртуалізації фізичного сервера VMware допоможе досвідчений фахівець, який вивчить потреби і можливості компанії, а також її очікування від впровадження послуги з віртуалізації серверів. У кожному конкретному випадку вартість впровадження з віртуалізації сервера буде індивідуальною, ґрунтувалася на різних аспектах. На сьогоднішній день віртуалізації серверів це ефективний метод поліпшення роботи IT інфраструктури підприємства.